bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6787075



*

nr 678 7075


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 19:26:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/1 17:48:46 1      250 kr
31/1 04:18:52 2      350 kr
31/1 19:22:01 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2036 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 20:26
  • 2038 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 2039 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 19:58
  • 2017 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 2016 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:23
  • 7005 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, blom..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:05




Ladda ner broschyr