bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391007



*

nr 1139 1007


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, motivet: 20x48


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2017
kl 18:18:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/9 09:51:31 1      450 kr
16/10 14:29:06 2      600 kr
23/10 18:04:39 3      600 kr
23/10 18:04:39 2      600 kr (Budbetjänt)
23/10 18:09:19 4      800 kr
23/10 18:13:06 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 23 okt

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
  • 2036 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 20:26
  • 2038 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 2039 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 19:58
  • 2017 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 2016 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 mars kl 18:23
  • 7005 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, blom..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:05




Ladda ner broschyr