bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9884307



*

nr 988 4307


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1964, 251/310, motivet: 20x48


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 20:30:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/10 21:29:54 1      100 kr
13/10 21:35:02 2      250 kr
19/10 15:15:53 3      300 kr
19/10 20:15:08 4      500 kr
19/10 20:16:12 2      600 kr
19/10 20:24:15 4      Vinnande bud



  • Tema
  • 19 okt

Grafik

På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5695 Etsning
    Hasegawa, 4 / 110. Signerad, 59x48 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:19
  • 5605 Etsning
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Bli, Signera..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:33
  • 5268 Etsning
    Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), Sverige. "Ett slä..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:52
  • 3549 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979. Sig..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:59
  • 5083 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:54
  • 5079 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Rovor. Si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:34




Ladda ner broschyr