KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12701036

nr 1270 1036

Hermann Kätelhön

(1884-1940), Tyskland

Etsning, Hermann Kätelhön (1884-1940), Tyskland. "Der Dirigent". Signerad. Bär dedikation. Motivet: 27x22 cm

Hermann Kätelhön, tysk bildkonstnär född 1884, död 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:37:07

Hermann Kätelhön

Läs mer om Hermann Kätelhön