KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916321

nr 1291 6321

Helge Zandén

(1886-1972), Sverige

Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Sverige. "Parti från Stora Stöten", Falu gruva. Signerad. Motivet: 24x26 ca

Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 november 2019
kl 19:21:01

20/11 22:01:07 1      Vinnande bud

Helge Zandén

Läs mer om Helge Zandén