KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916314

nr 1291 6314

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Rivningar på Stadsgården, daterad -75, Signerad, numrerad 44/75. Motivet: 22x31

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

måndag 25 november 2019
kl 18:54:59

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth