KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916326

nr 1291 6326

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Etsning, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numrerad 164/260, Kungsfiskare. Motivet: 30x27,5

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 25 november 2019
kl 20:15:35

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius