KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8321034

nr 832 1034

Gerry Eckhardt

(1902-1984), Lettland

Etsning, Gerry Eckhardt (1902-1984), signerad, 1956, 15/20, motivets mått: 40x50

Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 juni 2013
kl 18:56:18

31/5 09:02:19 1      Vinnande bud

Gerry Eckhardt

Läs mer om Gerry Eckhardt