bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11525493



*

nr 1152 5493


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 december 2017
kl 20:35:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 05:48:26 1      300 kr
8/12 13:43:58 2      700 kr
10/12 02:28:11 3      800 kr
11/12 00:31:01 2      1.100 kr
11/12 15:00:04 4      1.000 kr
11/12 15:00:04 2      1.100 kr (Budbetjänt)
11/12 20:25:59 5      1.300 kr
11/12 20:27:08 2      1.300 kr
11/12 20:27:08 5      1.300 kr (Budbetjänt)
11/12 20:27:26 2      1.500 kr
11/12 20:28:40 5      1.800 kr
11/12 20:29:26 2      1.700 kr
11/12 20:29:26 5      1.800 kr (Budbetjänt)
11/12 20:29:47 2      1.900 kr
11/12 20:30:25 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1413 Etsning
    Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. Stockholms St..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:18
  • 1277 Etsning
    Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Kom..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 18:16
  • 1301 Etsning
    Hans Malmstedt (1893-1941), Sverige. "Stallmästare..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:46
  • 1084 Etsning
    Jacques Rigaud (1681-1754), Frankrike. Vy över Par..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:02
  • 1426 Etsning
    Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 20:22
  • 1312 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 sept kl 19:12




Ladda ner broschyr