bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11525493



*

nr 1152 5493


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, -52,246/310, motivet: 33x20


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 december 2017
kl 20:35:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 05:48:26 1      300 kr
8/12 13:43:58 2      700 kr
10/12 02:28:11 3      800 kr
11/12 00:31:01 2      1.100 kr
11/12 15:00:04 4      1.000 kr
11/12 15:00:04 2      1.100 kr (Budbetjänt)
11/12 20:25:59 5      1.300 kr
11/12 20:27:08 2      1.300 kr
11/12 20:27:08 5      1.300 kr (Budbetjänt)
11/12 20:27:26 2      1.500 kr
11/12 20:28:40 5      1.800 kr
11/12 20:29:26 2      1.700 kr
11/12 20:29:26 5      1.800 kr (Budbetjänt)
11/12 20:29:47 2      1.900 kr
11/12 20:30:25 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3119 Etsning
    Anders Heller (f. 1904), Sverige. Skulptur, Signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:42
  • 3094 Etsning
    Carl Locher (1851-1915), Danmark. "Skagen", 1903, ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 19:02
  • 7011 Etsning
    G Borg, "Slussenområdet, med gamla Katarinahissen"..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    20 jan kl 20:45
  • 3351 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:56
  • 3350 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 20:51
  • 3367 Etsning
    Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 20:33




Ladda ner broschyr