bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7897097



*

nr 789 7097


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, 41/65, 24 x 34


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 november 2012
kl 18:03:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/11 22:36:50 1      200 kr
4/11 20:05:38 2      400 kr
5/11 12:56:29 3      1.600 kr
5/11 14:24:22 4      500 kr
5/11 17:48:36 5      800 kr
5/11 17:49:00 5      1.200 kr
5/11 17:49:25 5      1.400 kr
5/11 17:49:54 5      1.600 kr
5/11 17:50:17 5      1.800 kr
5/11 17:53:56 4      1.800 kr
5/11 17:55:38 4      1.900 kr
5/11 17:58:00 5      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4595 Etsning
    Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 oktober kl 19:45
  • 7016 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Utsikt från ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    19 oktober kl 18:03
  • 4502 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 oktober kl 18:16
  • 4570 Etsning
    Japan. Signerad. Motivet: 28x19cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 oktober kl 19:28
  • 4636 Etsning
    Jaques Roger. Signerad, numrerad 5/30, Le Trou. Mo..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 oktober kl 18:36
  • 4632 Etsning
    Joishi Hoshi. Signerad, daterad 69. Motivet: 11x15 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 oktober kl 20:12




Ladda ner broschyr