bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7897097



*

nr 789 7097


Curt Burström

(1920-1964), Sverige


Etsning, Curt Burström, 41/65, 24 x 34


Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 november 2012
kl 18:03:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/11 22:36:50 1      200 kr
4/11 20:05:38 2      400 kr
5/11 12:56:29 3      1.600 kr
5/11 14:24:22 4      500 kr
5/11 17:48:36 5      800 kr
5/11 17:49:00 5      1.200 kr
5/11 17:49:25 5      1.400 kr
5/11 17:49:54 5      1.600 kr
5/11 17:50:17 5      1.800 kr
5/11 17:53:56 4      1.800 kr
5/11 17:55:38 4      1.900 kr
5/11 17:58:00 5      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Burström

Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .

Läs mer om Curt Burström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt burström etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4349 Akvatint
    G Rouault, monogramsignerad 1929. Motivet: 9,5x7 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 18:56
  • 9013 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 20:12
  • 7034 Etsning
    Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, "Utsi..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 20:26
  • 8178 Etsning
    Ole Drebold (f. 1951), Sverige. "Fjäderfärd". Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 18:59
  • 6163 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis/S..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 20:34
  • 6160 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 jan kl 20:31




Ladda ner broschyr