KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12767574

nr 1276 7574

Cecilia Frisendahl

(f. 1922), Sverige

Etsning, Cecilia Frisendahl (f. 1922), Sverige. "Roslagsbanan", PT, Signerad. Motivet: 39x55 cm

Cecilia Frisendahl, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1922.

måndag 23 september 2019
kl 19:59:03

Cecilia Frisendahl

Läs mer om Cecilia Frisendahl