bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 12455547



*

nr 1245 5547


Coasters

ett par, nysilver. Diameter: 13,5


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 april 2019
kl 19:10:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/3 17:13:45 1      150 kr
28/3 17:14:21 1      200 kr
29/3 20:04:34 2      150 kr
29/3 20:04:34 1      200 kr (Budbetjänt)
29/3 20:04:55 2      250 kr
31/3 23:10:59 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
  • 2543 Bägare
    silver, 1700-tal. Höjd: 8 cm, vikt. 47 g
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 20:05
  • 2428 Bestick
    silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 36 delar, L-. 1..//
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 19:42
  • 2430 Bestick
    silver, GEWE, 39 delar, Vikt: 1884 g
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 19:45




Ladda ner broschyr