KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 7394015

nr 739 4015

Bror Kronstrand

(1875-1950), Sverige

Blyertsteckning, Bror Kronstrand (1875-1950), Kvinnostudie. Sign. 30x22

Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 6 februari 2012
kl 19:54:35

Bror Kronstrand

Läs mer om Bror Kronstrand
Signe Persson-Melin (f. 1925)