KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 8906126

nr 890 6126

Björn Jonson

(1903-1991), Sverige

Blyertsteckningar , 2 st. Björn Jonson (1903-1991), exteriörer, signerade och daterade, 58x44 + 30x38

Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 28 april 2014
kl 20:11:01

Björn Jonson

Läs mer om Björn Jonson