KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13543006

nr 1354 3006

Yoshio Nakajima

(f. 1940), Japan

Blandteknik, Yoshio Nakajima (f. 1940), Japan. "Röd". Signerad, 45x55 cm

Yoshio Nakajima, japansk målare, grafiker och performancekonstnär född 1940.

måndag 19 oktober 2020
kl 19:10:08

Yoshio Nakajima

Läs mer om Yoshio Nakajima