KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13513007

nr 1351 3007

Yoshio Nakajima

(f. 1940), Japan

Blandteknik, Yoshio Nakajima (f. 1940), Japan. Komposition. Signerad, mixed media, 145x34 cm

Yoshio Nakajima, japansk målare, grafiker och performancekonstnär född 1940.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 28 september 2020
kl 20:34:05

  • Klassiska
  • 28 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Yoshio Nakajima

Läs mer om Yoshio Nakajima