KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8067455

nr 806 7455

Waldemar Nyström

(1864-1924), Sverige

Blandteknik, 2 st, Waldemar Nyström, signerade, 24x22 + 19x22

Waldemar Nyström, svensk bildkonstnär född 1864 i Stockholm, död i Stockholm 1924 .

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 4 februari 2013
kl 19:32:08

4/2 14:17:52 1      100 kr
4/2 19:20:21 2      Vinnande bud

Waldemar Nyström

Läs mer om Waldemar Nyström