Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13185257



*

nr 1318 5257


Staffan Lindén

(1926-2000), Sverige


2 pcs, Staffan Lindén (1926-2000), Sweden. Signed. 29x40 respektive 20x30 cm,


MIXED MEDIA, 2 st, Signerade. 29x40 respektive 20x30 cm


Staffan Lindén, Swedish artist born 1926, dead 2000.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday April 6 2020
at 20:55:07



  • Artist/Designer

Staffan Lindén

Staffan Lindén, Swedish artist born 1926, dead 2000.

Read more about Staffan Lindén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik staffan lindén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr