KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13183378

nr 1318 3378

Pekkila Möllerswärd

(1894-1975), Sverige

Blandteknik, Pekkila Möllerswärd (1894-1975), Sverige. Signerad, daterad 1939, Uppsala. Mixed media, 32x41 cm

Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 6 april 2020
kl 20:37:50

2/4 19:41:57 1      Vinnande bud

Pekkila Möllerswärd

Läs mer om Pekkila Möllerswärd