KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12983122

nr 1298 3122

Maria Röhl

(1801-1875)

Blandteknik, Maria Röhl (1801-1875), 1844, porträtt. Signerad. Motivet: 21x15 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 16 december 2019
kl 18:22:25

Maria Röhl

Läs mer om Maria Röhl