KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9602438

nr 960 2438

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), Bemålad etsning, motivet: 80 x 55

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 maj 2015
kl 18:34:03

10/5 22:41:08 1      Vinnande bud

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko