KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12894380

nr 1289 4380

Helge Artelius

(1895-1989), Sverige

Blandteknik, Helge Artelius (1895-1989), Sverige. Pojke med bricka, Signerad. Motivet: 15,5x14 cm

Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 november 2019
kl 20:13:03

14/11 19:16:08 1      Vinnande bud

Helge Artelius

Läs mer om Helge Artelius