KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12779099

nr 1277 9099

Helge Artelius

(1895-1989), Sverige

Blandteknik, Helge Artelius (1895-1989), Sverige. Akvarell / tusch, Vinterkväll, Signerad, bladets mått: 34x16 cm

Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 september 2019
kl 19:13:15

26/9 13:36:02 1      Vinnande bud

Helge Artelius

Läs mer om Helge Artelius