KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12756042

nr 1275 6042

Gösta Nordblad

(1897-1940), Sverige

Blandteknik, Gösta Nordblad (1897-1940), Sverige. Modellstudie, signerad, "Rom 1925". Motivet: 45x31 cm

Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:16:04

Gösta Nordblad

Läs mer om Gösta Nordblad