KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12914042

nr 1291 4042

Curt Viberg

(1908-1969), Sverige

Blandteknik, Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Hamnmotiv, "Teutonia Hamburg". Signerad, 1952. Motivet: 23x29 cm

Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 25 november 2019
kl 18:19:13

Curt Viberg

Läs mer om Curt Viberg