KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12261001

nr 1226 1001

Birgitte Söndergaard

(f. 1957), Sverige

Blandteknik, Birgitte Söndergaard (f. 1957), Sverige. "Nu är jag lugn", motiv med ansikten. Signerad, mixed media. Motivet: 35x29 cm. Skänkt till auktionen av konstnären via stadsbrud Marianne Djudic

Birgitte Söndergaard, svensk bildkonstnär och skådespelare, född 1957.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.200 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Birgitte Söndergaard

Läs mer om Birgitte Söndergaard