KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13579045

nr 1357 9045

Birgit Broms

(1924-2008), Sverige

Blandteknik, Birgit Broms (1924-2008), Skridskoåkare. Färglitografi / Collage, Signerad, numrerad 12/50. Bladets mått: 48x64,5

Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 19:58:56

  • Klassiska
  • 26 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Birgit Broms

Läs mer om Birgit Broms