KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13195047

nr 1319 5047

Åke Lagerborg

(1927-2020), Sverige

Blandteknik, Åke Lagerborg (1927-2020), Sverige. "Idé - I still have a dream". Signerad, daterad 1969. Mixed media, 26x26 cm

Åke Lagerborg, svensk skulptör född 1927 i Stockholm, död 2020 Örnsköldsvik.

måndag 13 april 2020
kl 18:56:47

Åke Lagerborg

Läs mer om Åke Lagerborg