KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12612150

nr 1261 2150

Aage Backhausen

(1908-1966), Danmark

Blandteknik, Aage Backhausen (1908-1966), Danmark. Motiv från Bornholm. Signerad. Motivet: 23x24 cm

Aage Backhausen, dansk bildkonstnär född 1908, död 1966.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 juni 2019
kl 19:44:02

17/6 17:29:06 1      Vinnande bud

Aage Backhausen

Läs mer om Aage Backhausen