MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Biografstol 12702332

nr 1270 2332

Biografstol

1926, Biografstol räddad efter rivningen av biograf Fågel Blå, som var i drift från 1926 till 1990-talets slut. Tillverkad vid NKs biografavdelning, arkitekt: Josef Östlihn

Konditionsrapport: fläckar, slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:25:43