KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12848143

nr 1284 8143

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvareller, 4 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. 11x19 ca

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:17:04

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman