KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471
*
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 10:57:16
1
150 kr
8/2 12:15:33
2
200 kr
8/2 12:16:06
2
250 kr
8/2 14:08:25
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Emil Ã…berg
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Ã…berg
nr 1234 2471
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Akvareller, 3 st. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 10:57:16 | 1 | 150 kr |
| 8/2 12:15:33 | 2 | 200 kr |
| 8/2 12:16:06 | 2 | 250 kr |
| 8/2 14:08:25 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Ã…berg
Emil Ã…berg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



