KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13226210

nr 1322 6210

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

Akvarell, Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -40, akvarell, 24x31 cm

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 april 2020
kl 18:57:25

26/4 11:43:54 1      Vinnande bud

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström