KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13226323

nr 1322 6323

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

Akvarell, Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Gamla Centralbron Stockholm. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25,5x17,5

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 27 april 2020
kl 20:16:29

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström