KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037064

nr 1303 7064

Peter Czerniak

(f. 1947), Sverige

Akvarell, Peter Czerniak (f. 1947), Sverige. "Det sista trädet", Slussen, Stockholm. Signerad, akvarell. 57x47 cm

Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:06:30

22/1 15:10:04 1      Vinnande bud

Peter Czerniak

Läs mer om Peter Czerniak