KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14353001

nr 1435 3001

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Signerad, daterad 1930, Karlstad, 36x50cm, yttermått inklusive ram: 49x63cm, akvarell

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 29 november 2021
kl 20:52:07

  • Klassiska
  • 29 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman