KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13773323
nr 1377 3323
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1939, ekdunge med vitsippor, Motivet: 39x33,5cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 8 februari 2021
kl 20:45:25
8/2 20:40:24
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman