KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13095228
*
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:26:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:29:24
1
100 kr
24/2 20:09:35
2
300 kr
24/2 20:12:12
3
350 kr
24/2 20:14:02
2
500 kr
24/2 20:16:38
3
600 kr
24/2 20:20:15
3
700 kr
24/2 20:21:33
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33
*
Akvarell
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 17:29:24 | 1 | 100 kr |
| 24/2 20:09:35 | 2 | 300 kr |
| 24/2 20:12:12 | 3 | 350 kr |
| 24/2 20:14:02 | 2 | 500 kr |
| 24/2 20:16:38 | 3 | 600 kr |
| 24/2 20:20:15 | 3 | 700 kr |
| 24/2 20:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42 -
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33



