KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13095228
*
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:26:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:29:24
1
100 kr
24/2 20:09:35
2
300 kr
24/2 20:12:12
3
350 kr
24/2 20:14:02
2
500 kr
24/2 20:16:38
3
600 kr
24/2 20:20:15
3
700 kr
24/2 20:21:33
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06
-
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45
*
Akvarell
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 17:29:24 | 1 | 100 kr |
| 24/2 20:09:35 | 2 | 300 kr |
| 24/2 20:12:12 | 3 | 350 kr |
| 24/2 20:14:02 | 2 | 500 kr |
| 24/2 20:16:38 | 3 | 600 kr |
| 24/2 20:20:15 | 3 | 700 kr |
| 24/2 20:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39 -
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:45



