KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12343019

nr 1234 3019

Nils Enberg

(1893-1959), Sverige

Akvarell, Nils Enberg (1893-1959), Sverige. Hamn. Signerad, daterad -50. Motivet: 19x23

Nils Enberg, född 1893, död 1959, svensk skulptör, tecknare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 19:56:36

7/2 13:42:37 1      Vinnande bud

Nils Enberg

Läs mer om Nils Enberg