KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12815491

nr 1281 5491

Kurt Lindon

(1910-1986), Sverige

Akvarell, Kurt Lindon (1910-1986), Sverige. Landskap. Signerad. 17x26 cm

Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 20:45:26

Kurt Lindon

Läs mer om Kurt Lindon