KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8141176

nr 814 1176

János Kmetty

(1889-1975), Ungern

Akvarell, János Kmetty (1889-1975), Stadsmotiv, signerad Kmetty. motivets mått: 24x34

János Kmetty, ungersk målare och grafiker född 1889, död 1975.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 18 mars 2013
kl 21:01:53

János Kmetty

Läs mer om János Kmetty