KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12992009

nr 1299 2009

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), "Alkazar", 65x44 cm. Signerad

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 6 januari 2020
kl 18:29:21

20/12 15:19:22 1      1.000 kr
23/12 06:39:19 2      Vinnande bud

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark