KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13371118

nr 1337 1118

Ester Almqvist

(1869-1934), Sverige

Akvarell, Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, daterad 1922, motiv från Florens, 32x22 cm

Ester Almqvist, svensk bildkonstnär född 1869 i Bromma, död 1934 i Lund.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 13 juli 2020
kl 18:16:12

13/7 18:10:11 1      Vinnande bud

Ester Almqvist

Läs mer om Ester Almqvist