KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12944075

nr 1294 4075

Erik Jönsson

(1893-1950), Sverige

Akvarell, Erik Jönsson (1893-1950), Sverige. Broar. Signerad, daterad -25. Bladets mått: 26x35 ca

Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 december 2019
kl 18:55:22

29/11 14:53:21 1      Vinnande bud

Erik Jönsson

Läs mer om Erik Jönsson