KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 7569142

TUSCHLAVERING (F)

nr 756 9142

Peter Dahl (f. 1934), "Mellanrummet", signerad, 1975, 40, 5x32

Utrop:

2.000 kr

Startbud:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 30 april 2012
kl 17:56:26

30/4 14:22:41 1      Vinnande bud

Peter Dahl

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk bildkonstnär.

Läs mer om Peter Dahl
Peter Dahl (f. 1934)
Liknande föremål: akvarell akvareller lavering peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev