bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721049



*
SPEGEL

nr 772 1049


Rokokostil, höjd: 132


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:33:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 14:41:22 1      200 kr
17/8 15:49:43 2      200 kr
20/8 08:52:53 3      500 kr
20/8 17:04:35 4      300 kr
20/8 17:20:32 1      500 kr
20/8 17:20:53 1      550 kr
20/8 17:25:26 3      högst eller lika just nu*

*Det bud(tak) som för närvarande är vinnande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan eventuellt lägger ett nytt högre, och därmed vinnande, bud.
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook