bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721049



*
Spegel

nr 772 1049


Rokokostil, höjd: 132


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:33:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 14:41:22 1      200 kr
17/8 15:49:43 2      200 kr
20/8 08:52:53 3      500 kr
20/8 17:04:35 4      300 kr
20/8 17:20:32 1      500 kr
20/8 17:20:53 1      550 kr
20/8 17:25:26 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 8136 Båtventil
    med spegel, diameter: 31 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:57
  • 7026 Skåp
    med spegeldörrar, Indien, längd: 122 cm, djup: 59 ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:49
  • 7392 Spegel
    1800-tal, Karl Johan-stil, 122x47
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:38
  • 8347 Spegel
    förgylld, 105x58
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 18:41
  • 7310 Spegel
    Nyrokoko, höjd: 245 ca
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:44
  • 7491 Spegel
    rokokostil, 1800-tal, 138x54, kompletterad
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:00