bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721049



*
Spegel

nr 772 1049


Rokokostil, höjd: 132


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:33:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 14:41:22 1      200 kr
17/8 15:49:43 2      200 kr
20/8 08:52:53 3      500 kr
20/8 17:04:35 4      300 kr
20/8 17:20:32 1      500 kr
20/8 17:20:53 1      550 kr
20/8 17:25:26 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 8174 Spegel
    barockstil, 1800-tal, höjd: 92 cm, slitage, skador..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:31
  • 9023 Spegel
    empirestil, 52x23
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:26
  • 9132 Spegel
    Förgylld, höjd: 55 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:12
  • 8499 Spegel
    nyrokoko, förgylld, 102x73
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:18
  • 8498 Spegel
    oval, 74x65
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:13
  • 8408 Spegel
    Rokokostil, höjd: 110 cm, märkt John Lundmark, 190..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:06