bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721049



*
Spegel

nr 772 1049


Rokokostil, höjd: 132


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:33:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 14:41:22 1      200 kr
17/8 15:49:43 2      200 kr
20/8 08:52:53 3      500 kr
20/8 17:04:35 4      300 kr
20/8 17:20:32 1      500 kr
20/8 17:20:53 1      550 kr
20/8 17:25:26 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 5406 Handspegel
    Tenn, Funkis, Stämplad, diameter: 15 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:08
  • 6628 Rakspegel
    höjd: 150 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:46
  • 6410 Skåp
    ek, med spegeldörr, jugend, längd: 90 cm, djup: 51..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:55
  • 6337 Spegel
    Gustaviansk stil, 102x45
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:11
  • 6229 Spegel
    rokokostil, 80x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:24
  • 6047 Spegel
    träram, CM ej stäplad, inköpt på Cm butiken Strand..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 19:52