bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721049



*
Spegel

nr 772 1049


Rokokostil, höjd: 132


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:33:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 14:41:22 1      200 kr
17/8 15:49:43 2      200 kr
20/8 08:52:53 3      500 kr
20/8 17:04:35 4      300 kr
20/8 17:20:32 1      500 kr
20/8 17:20:53 1      550 kr
20/8 17:25:26 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 1381 Solspegel
    diameter: 70 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 18:26
  • 9019 Spegel
    Empire, höjd: 96 cm
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 18:06
  • 1387 Spegel
    Gustaviansk stil, 1900-tal, höjd: 83 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 18:33
  • 8010 Spegel
    Karl Johan, höjd: 112 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 19:20
  • 6687 Spegel
    Mahogny, 1800-tal, höjd: 138 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 18:17
  • 1121 Spegellampetter
    Ett par, Gustaviansk stil, höjd: 40 ca
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 mars kl 19:01