bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8136 Båtventil
    med spegel, diameter: 31 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:57
  • 7026 Skåp
    med spegeldörrar, Indien, längd: 122 cm, djup: 59 ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:49
  • 8438 Spegel
    119x66
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:22
  • 7392 Spegel
    1800-tal, Karl Johan-stil, 122x47
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:38
  • 8324 Spegel
    1800-tal, Mahogny, längd: 72x45
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:47
  • 8403 Spegel
    60x80, nutida tillverkning
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:31