bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8244 Hallmöbel
    pall+ spegel+ bord. längd: 81 cm, djup: 35 cm, höj..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:30
  • 8180 Handspegel
    silver, höjd: 29 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:27
  • 8296 Serveringsvagn
    Björk, med spegelskiva, längd: 74 cm, djup: 45 cm,..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:32
  • 8139 Smyckeskrin
    med uppfällbar spegel, Kina, längd: 15 cm, djup: 2..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 18:46
  • 7317 Spegel
    1920-/30-tal, Björk, höjd: 130 cm, bredd: 55
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 18:53
  • 8124 Spegel
    1920-tal, 115x50
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:21