bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 7497 Spegel
    Empirestil, 90x43
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    5 juni kl 19:32
  • 9305 Spegel
    Empirestil, höjd: 79 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    5 juni kl 20:39
  • 9254 Spegel
    Förgylld, höjd: 64 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    5 juni kl 19:35