bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8025 Bardisk
    5 delar, bardisk+ 3 barstolar+ spegel, jakaranda ..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 19:57
  • 1419 Byrå
    + spegel, Louis XV-stil, längd: 67 cm, djup: 34 cm..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:05
  • 1186 Sideboard
    + spegel, längd: 85 cm, djup: 32 cm, höjd: 60 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:14