bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 4188 Solspegel
    diameter: 42 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:34
  • 4169 Solspegel
    Nutida, Fisheye, konstmassa, bemålad, diameter: 31
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:25
  • 4113 Spegel
    1960-tal, G&T, Svenska Möbel Fabriken, 60x38
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 19:55
  • 5035 Spegel
    Empire, "Örebro Hallstempel", 143x60
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:17
  • 5025 Spegel
    Gustaviansk, höjd: 125 cm
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:42
  • 4227 Spegel
    mässing, höjd: 59 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 19:18




Ladda ner broschyr