bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721264



*
Spegel

nr 772 1264


höjd: 118


Utrop:

800 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:13:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 18:56:21 1      500 kr
19/8 18:49:54 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 2458 Handspegel
    + bägare, bland annat Firma Svenskt Tenn, höjd: 19..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:08
  • 3166 Spegel
    132x72
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:03
  • 3521 Spegel
    20-tal, Etsad, 87x41
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:51
  • 3542 Spegel
    höjd: 44 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:22
  • 3244 Spegel
    Nr 132, Glasmäster, Markaryd, kristallglas och mäs..//
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:11
  • 2307 Spegel
    omkring 1900, 74x63
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:02