bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154



*
Spegel

nr 772 1154


höjd: 139


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 13:05:31 1      100 kr
17/8 14:45:01 2      150 kr
19/8 21:03:05 3      400 kr
20/8 09:01:19 4      250 kr
20/8 09:01:32 4      400 kr
20/8 09:01:41 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 9122 Spegel
    1800-tal, Renoveringsobjekt, höjd: 204 cm
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 18:27
  • 9215 Spegel
    51x63
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 20:15
  • 8174 Spegel
    barockstil, 1800-tal, höjd: 92 cm, slitage, skador..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 19:31
  • 9023 Spegel
    empirestil, 52x23
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 19:26
  • 9132 Spegel
    Förgylld, höjd: 55 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 20:12
  • 9100 Spegel
    höjd: 87 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 jan kl 20:56