bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154



*
Spegel

nr 772 1154


höjd: 139


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 13:05:31 1      100 kr
17/8 14:45:01 2      150 kr
19/8 21:03:05 3      400 kr
20/8 09:01:19 4      250 kr
20/8 09:01:32 4      400 kr
20/8 09:01:41 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 1010 Spegel
    Empire, senare glas, signerad, Johan Petter Holmbe..//
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:18
  • 7497 Spegel
    Empirestil, 90x43
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 19:32
  • 9305 Spegel
    Empirestil, höjd: 79 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:46