bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154



*
Spegel

nr 772 1154


höjd: 139


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 13:05:31 1      100 kr
17/8 14:45:01 2      150 kr
19/8 21:03:05 3      400 kr
20/8 09:01:19 4      250 kr
20/8 09:01:32 4      400 kr
20/8 09:01:41 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6014 Dosa
    med handspegel, 30-tal, tenn / backelit, diameter:..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 20:57
  • 6132 Golvspegel
    England, höjd: 163 cm
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 18:03
  • 6660 Handspegel
    Tenn, Just, diameter: 14 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 19:45
  • 5461 Spegel
    + hallbord, höjd: 42+ 127
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 20:12
  • 6554 Spegel
    + Konsol, Kineseri, höjd: 93+ 77
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 20:29
  • 6061 Spegel
    + konsol, Smide, Olsson & Dåm, höjd: 120+ 70
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 feb kl 20:37