bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154



*
Spegel

nr 772 1154


höjd: 139


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 13:05:31 1      100 kr
17/8 14:45:01 2      150 kr
19/8 21:03:05 3      400 kr
20/8 09:01:19 4      250 kr
20/8 09:01:32 4      400 kr
20/8 09:01:41 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 3622 Rakspegel
    höjd: 150 ca
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:28
  • 1216 Skåp
    mahogny, senempire, med spegeldörrar, 1800-tal, lä..//
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:18
  • 2608 Sminkbord
    Teak, längd: 76 cm, djup: 38 cm, höjd: 63 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:07
  • 3702 Spegel
    + konsol med stenskiva, bemålad, höjd: 81+ 82
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:54
  • 3616 Spegel
    1920-tal, 80x39
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:15
  • 3455 Spegel
    1960-tal, Mahogny, 107x45
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:50