bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721154



*
Spegel

nr 772 1154


höjd: 139


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:07:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 13:05:31 1      100 kr
17/8 14:45:01 2      150 kr
19/8 21:03:05 3      400 kr
20/8 09:01:19 4      250 kr
20/8 09:01:32 4      400 kr
20/8 09:01:41 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 1381 Bordslampor
    ett par, spegelglas, Danmark
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 18:47
  • 1112 Skrin
    3 st + lådspegel, 23-28 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 19:23
  • 9249 Sminkbord
    + 2 stolar, Bemålad, 120, djup: 50 cm, höjd: 165 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 20:00
  • 9403 Spegel
    100x80
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 18:09
  • 1580 Spegel
    118x78
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 19:46
  • 1022 Spegel
    1800-tal, rokokostil, höjd: 135 cm, ett glas bytt
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 18:11