bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7721296



*
Spegel

nr 772 1296


1800-tal, höjd: 60


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:02:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/8 14:18:59 1      Vinnande bud
20/8 17:47:10 2      150 kr


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg
Liknande föremål: spegel speglar

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev