bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskrin 7753578



*
SOCKERSKRIN

nr 775 3578


nysilver, 20-tal, längd: 19


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 september 2012
kl 18:10:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/8 12:26:19 1      100 kr
1/9 13:00:23 2      150 kr
2/9 13:04:04 3      högst eller lika just nu*
2/9 23:49:24 4      400 kr
2/9 23:49:58 4      500 kr

*Det bud(tak) som för närvarande är vinnande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan eventuellt lägger ett nytt högre, och därmed vinnande, bud.
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg
Liknande föremål: sockerskrin nysilver pläter 20-tal silver nysilver pläter

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook