bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskrin 7753578



*

nr 775 3578


Sockerskrin

nysilver, 20-tal, längd: 19


Utrop:

600 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 september 2012
kl 18:10:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/8 12:26:19 1      100 kr
1/9 13:00:23 2      150 kr
2/9 13:04:04 3      Vinnande bud
2/9 23:49:24 4      400 kr
2/9 23:49:58 4      500 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver sockerskrin ädelmetall
  • 2130 Kannor
    3 st, nysilver, England. Höjd: 14-19
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:10
  • 2116 Matbestick
    18 delar, silver, Birgitta, 1960, MGAB
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:30
  • 2021 Parti bestick
    11 delar, silver, 500g
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:20




Ladda ner broschyr